Leírás
Modul 4x relével és WiFi chippel egyben, aminek köszönhetően lehetőség van az interneten keresztül különböző eszközök váltására. Nincs szükség bonyolult összekapcsolásra vagy logikai szintek megváltoztatására, minden készen áll a használatra. A WiFi modul kommunikációs érintkezői a lapról kerülnek kiadásra.
Vannak egyedi termékeink külön-külön is:
WiFi ESP8266-01
Relé modul 5V
A WiFi modul érintkezőin kívül egy tápcsatlakozó és 2 gomb is található a lapon. Az SW1 a modul működési módját határozza meg, az SW2 pedig a reset.
A WiFi modulba már be van töltve a firmware, amihez elég hexadecimális formában küldeni az adatokat, aminek megfelelően kapcsol, illetve be van állítva a relé.
leírások:
IN + -> teljesítmény +
IN- -> tápegység –
RX / TX -> UART kommunikáció
NRST / pin8 / SWIN / GND -> konfigurációs tűk (leírás lent)
S1 gomb (meghatározza az üzemmódot) és S2 (beállítások visszaállítása)
D1-D4 -> Modul relé LED-ek (piros)
D5 -> világít, ha a modul 1-es módban van (kék)
D5 -> világít, ha a modul 2-es módban van (piros)
D6 -> Állapot LED, részletesebben leírja, hogy egy adott üzemmódban milyen állapotban van (zöld)
- mód: a mobil létrehoz egy hotstpotot, amelyhez a wifi modul csatlakozik
2. mód: a mobil és a modul egy közös útválasztóhoz csatlakozik
A jumper az ESP8266 USB-TTL átalakítóhoz való csatlakoztatására szolgál (ha a jumper nincs felszerelve, az ESP8266 nincs csatlakoztatva az USB-TTL átalakítóhoz. Normál működéshez hagyja a jumpereket úgy, ahogy vannak).
Hexadecimális parancsok WiFi-n keresztül:
Ki REL1 = A0 01 00 A1
REL1-en = A0 01 01 A1
Ki REL2 = A0 02 00 A2
REL2-en = A0 02 01 A3
Ki REL3 = A0 03 00 A3
REL3-en = A0 03 01 A4
Ki REL4 = A0 04 00 A4
REL4-en = A0 04 01 A5
Bejelentkezési hitelesítő adatok konfigurációja:
Mobil konfigurációs alkalmazás (ESP touch DEMO): https://play.google.com/store/apps/details?id=com.khoazero123.iot_esptouch_demo&hl=en_US&gl=US – az első használatkor át kell kapcsolnia a modult módban, és konfigurálja a WiFi kapcsolatot.
- üzemmód (a mobil közvetlenül csatlakozik a WiFi ESP8266-hoz):
Mobilalkalmazás rendelések küldésére (Easy TCP): https://play.google.com/store/apps/details?id=com.shenyaocn.android.EasyTCP&hl=en_US&gl=US
IP-cím: 192.168.1.4 8080-as port
- üzemmód (a mobil és az ESP8266 ugyanahhoz az útválasztóhoz csatlakozik):
Nyomja meg az S1 gombot, hogy a 2. módba lépjen (a zöld LED 2 másodpercenként villog – mielőtt 4 másodpercenként villogott volna. A kék LED világít). Egy idő után a zöld LED 0.5 másodpercenként villogni kezd, ami azt jelenti, hogy WiFi csatlakozásra vár, vagy be kell állítani a jelszót és a hálózat nevét.
Mostantól meg lehet nyitni az ESP touch DEMO mobilalkalmazást, ahol adatbevitellel lehet elérni a routert. Az adatok megadása után az ESP IP címe megjelenik az alkalmazásban. Újbóli bekapcsolás után a modul 2-es módban automatikusan bekapcsol.
Ezután lehetőség nyílik az EasyTCP alkalmazás megnyitására, a kapott IP-címre (8080-as port) való csatlakozás. Sikeres csatlakozás után a zöld LED folyamatosan világít. Itt már tudunk rendeléseket küldeni.
A modul USB-vel is használható. Ebben az esetben le kell választani a jumpereket, és fizikailag csatlakoztatni kell az USB-csatlakozót a modul érintkezőihez. Be kell állítani az 1-es módot, megnyitni egy programot, például a Putty-t, és be kell állítani az adatátviteli sebességet 115200-ra. Ezt követően hexadecimális formátumban tudunk parancsokat küldeni.
Megjegyzések:
– A WiFi konfigurálása akár egy percig is eltarthat
– az elmentett konfiguráció törléséhez meg kell nyomni az S2 gombot
– a mobiltelefon és az ESP8266 is automatikusan megszakad, ha 6 percig nincs kommunikáció közöttük. Újra csatlakoznia kell a WiFi-hez az EasyTCP alkalmazáson keresztül
Leírás:
Bemeneti feszültség: 5V – 12V
Relé: kapcsolás 10A, 220V
Garantált relézárások száma: 100000
/ wifi relé vezeték nélküli kapcsoló
/Relay module + WiFi ESP8266 4 channels A Wifi module betöltt firmware-rel 4 instaled relé szällsását tättsöközé
Peter –
Za tu cenu super 4 kanalove relatko.
Na ESP-01 sa mi podarilo nahodit tasmota firmware pomocou PL2303HX USB-to-SERIAL (ak ho nechce spravne pripojit, treba pouzit stary driver – https://www.fettesps.com/how-to-fix-a-prolific-usb-to-serial-comm-port-a-device-which-does-not-exist-was-specified-error-in-windows-10/), ktory som tiez kupil na techfun. Po nahrati tasmota firmwaru som pouzil template pre rele od LC technology, ktore vyzera takmer identicky s tymto no-name relatkom (https://templates.blakadder.com/LC-ESP01-4R-12V.html). Okrem templatu je na tej stranke aj “rule”, aby sa posielali hexadecimalne komandy. Vsetko funguje ako ma a inteligentny kurnik uz ovladam cez HomeAssistant.